اعطای جایزه فاب نقره‌ای به پایگاه اشتراک دانش دانشگاه فردوسی مشهد

( تاریخ ارسال خبر: شنبه 23 خرداد 1394 )

جایزه فاب نقره‌ای سومین همایش مدیران فناوری اطلاعات کشور به پایگاه اشتراک دانش (پاد) دانشگاه فردوسی مشهد اعطا شد.
همچنین وب‌گاه دانشگاه فردوسی مشهد نیز به‌عنوان وب‌گاه برگزیده در این همایش مورد تقدیر قرار گرفت.
جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر (فاب) در قالب همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور به تعدادی از دستاوردهای برگزیده در حوزه کاربست فناوری اطلاعات در مراکز علمی کشور اعطا می‌ شود.
در سومین همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور علاوه بر معرفی دستاوردهای برتر، جایزه‌ای از سوی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات به نمایندگی از شورای‌عالی علوم، تحقیقات و فناوری با عنوان «جایزه فناوری اطلاعات برتر مراکز علمی کشور» (فاب) در دو بخش دانشجویی و غیر دانشجویی به تعداد محدودی دستاوردهای برگزیده اعطا شد.
تشویق مراکز علمی به توسعه دستاوردهای فناورانه، تجاری‌سازی ایده‌ها و دستاوردهای پژوهشی و کمک به تبدیل ایده به ثروت، کمک به تولید بومی و پرهیز از واردات محصولات خارجی و صادرات دستاوردهای فناورانه مراکز علمی کشور از جمله اهداف جایزه ملی فاب است.
با اعطای این جایزه، دستاوردهای فناورانه مراکز علمی کشور به متقاضیان معرفی و به ایجاد بازار دستاوردهای فناورانه کمک می شود.
این همایش روز 20 خرداد 1394 با حضور مسوولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار شد و آقای دکتر محسن کاهانی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم، تندیس و لوح یادبود همایش را دریافت نمودند.
مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه با مستندسازی و ارائه فعالیت و خدمات سامانه پایگاه اشتراک دانش (پاد) دانشگاه فردوسی مشهد در این همایش شرکت کرده بود که موفق به کسب جایزه فاب نقره‌ای نیز شد.
سامانه پاد، شبکه‌ای اجتماعی با محوریت اشتراک دانش است که با هدف ایجاد پایگاه غنی منابع دیجیتال طراحی و به بهره‌برداری رسیده است. این سامانه در نشانی اینترنتی http://pad.um.ac.ir قابل دسترسی می‌باشد.
همچنین این سامانه در اردیبهشت سال جاری نیز موفق به کسب عنوان برگزیده از پنجمین جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات در محور «ارائه محتوا و خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات» شده بود.